ایران اکونومیست:گروه علمی فرهنگی: برای درمان گلودرد، عفونت‌های مثانه، اسهال، برونشیت یا عفونت‌های مخمری از اشكال قابل مصرف زرشك ،‌یكی را بر گزینید.
مصرف طبی زرشك به دوره مصر باستان می‌رسد كه فراعنه و ملكه‌ها، این گیاه را با تخم رازیانه به منظور درمان طاعون مصرف می‌كردند.
امروزه گفته می‌شود این گیاه درد مفصلی و روماتیسم را تسكین می‌بخشد.این گیاه تاثیر بسزایی در درمان عفونت‌های گلو، مجاری ادراری، مجاری معده‌ای، روده‌ای، ریه‌ها، عفونت‌های مخمری و اسهال دارد.
سبوس و پوسته زرشك هم حاوی الكالوئید است كه به عقیده برخی از افراد آنتی‌بیوتیك است و به عقیده متخصصان طب گیاهی سبب تحریك خاصیت ضد عفونی غشای مخاطی بدن می‌شود.
عصاره زرشك باعث پایین آوردن تب، كاهش تورم و فشار خون شده و به تنظیم ضربان و انقباض عضلات قلب كمك می‌كنند.این گیاه خوشرنگ همچنین می‌تواند احساس سرحال بودن به شما دهد.
زرشك همچنین می‌تواند به عنوان یك روش پیشگیرانه توصیه شود. هرگز نباید بیش از 5 تا 7 روز زرشك مصرف كرد. اگر معده شما حساس است، مصرف این ماده به مدت 3 تا 5 روز احتمالا كافی است.
برای درمان گلودرد، عفونت‌های مثانه، اسهال، برونشیت یا عفونت‌های مخمری از اشكال قابل مصرف زرشك ،‌یكی را بر گزینید.
باید توجه داشت كه پاره‌ای از عفونت‌ها در صورت مصرف نكردن آنتی‌بیوتیك ممكن است خطرناك باشند. هرگز در این فكر نباشید در صورتی كه بدن شما به آنتی‌بیوتیك قوی‌تر نیاز دارد به جای آن از گیاهانی مانند زرشك استفاده كنید. اطمینان حاصل كنید كه دستورالعمل‌های درمانگر خود را رعایت می‌كنید.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 4 آذر 1387    | توسط: رضا موسوی    | طبقه بندی: گیاهان دارویی،     | نظرات()