سیر با نام علمی (Allium sativum) گیاهی است از راسته مارچوبه‌ای‌ها (Asparagales) از تیره پیازها (Alliaceae) و سرده سیرها (Allium).

خواص سیر

ماده مهمی که مسئول رایحه سیر است ماده ای به نام آلیسین می باشد.

هنگامی که سیر را می جویم یا خرد یا له می کنیم ماده ای به نام آلین که در سیر وجود دارد توسط آنزیمی به نام آلیناز به آلیسین تبدیل می شود.

مقدار آلیسین تولید شده به مقدار آلین و همچنین پایداری آلیناز بستگی دارد.

آنزیم آلیناز در دمای بالا و پ‌هاش (PH) پایین بسیار ناپایدار است.

قرصهای معده چون اثر اسید معده را کم می کنند در نتیجه اثر اسید معده را برروی آنزیم آلیناز کاهش می دهدو در نتیجه اثرات سیر زیادتر می شود.

 تاثیرات داروشناختی

تصویر:THOOM.jpg
سیر

تاثیرات قلبی – عروقی : در تحقیقات آزمایشگاهی آلیسین و ترکیبات وابسته به آن ماده HMG-CoA ردوکتاز را مهار می کند.این ماده در ساخت کلسترول نقش دارد.همچنین چندین آزمایش پزشکی نشان داد که سیر باعث کاهش چربی خون می شود. همجنین سیر از گرفتگی عروق جلوگیری می کند. علاوه بر اینها فعالیت آنتی اکسیدان و تاثیر در کاهش ال‌دی‌ال (LDL ) خون هم در انسان و هم در آزمایشگاه مشاهده شده است. همچنین در بیمارانی که دچار گرفتگی عروق می باشند باعث کاهش تشکیل کلسترول استر در سلول های آئورت می شود.

همچنین سیر در کاهش فشار خون نیز مؤثر است به طوری که فشار سیستولیک خون را به میزان 7/7 میلیمتر جیوه و فشار خون دیاستولیک را به میزان 5 میلیمتر جیوه کاهش می دهد.

فعالیت ضد میکروبی :

در تحقیقات آزمایشگاهی نشان داده شد که آلیسین برروی باکتریهای گرم مثبت و باکتریهای گرم منفی و همچنین قارچ مانند کاندیدا آلبیکانس تک‌یاخته‌ها مانند آنتامبا هیستولیتیکا و همچنین برروی ویروسها اثر دارد.

 عوارض جانبی

  • زیاده روی در مصرف سیر باعث سرگیجه ، کاهش فشار خون ، آلرژی(حساسیت) ، و در موارد نادر منجر به خونریزی می شود.
  • روزانه مصرف نصف یا یک حبه سیر خام توصیه می شود.


نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 6 آذر 1387    | توسط: رضا موسوی    | طبقه بندی: گیاهان دارویی،     | نظرات()